Naturalna chemia

Składniki pochodzenia naturalnego są dla nas dużo zdrowsze. Dotyczy to bez wyjątku wszystkich produktów, które znajdują się w naszym otoczeniu. Na rynku od wielu lat dostępna jest również chemia domowa bazująca na składnikach pochodzenia naturalnego. Jednak dopiero w ostatnim czasie króluje ona na dyskontowych półkach w bardzo przystępnych cenach. Co dokładnie możemy kupić?

Środki czyszczące

Naturalne środki czyszczące dostępne są w pełnej palecie. Kupić można zarówno płyny do mycia naczyń, jak i płyny czy proszki do czyszczenia tłuszczu – dedykowane do kuchni, czy kamienia i rdzy – dedykowane do łazienki. W ich składzie często występuje ocet i soda.

Proszki do prania

Chemia naturalna obejmuje również proszki do prania. W zwykłych proszkach znajduje się wiele substancji, które są niekorzystne nie tylko dla środowiska, lecz również mogą wywoływać niekorzystne skutki zdrowotne. Należą do nich fosforany, wybielacze i środki spieniające. Bazą proszków naturalnych jest natomiast boraks, płatki mydlane, soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i olejek eteryczny.

Naturalna chemia w domu przekłada się w głównej mierze na brak uczuleń i podrażnień, które coraz częściej wywołują środki chemiczne. Szczególną uwagę powinny na nie zwrócić osoby ze skórą skłonną do podrażnień, a także mające małe dzieci. Oczywiście naturalną chemię polecamy wszystkim dbającym o środowisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *