Kosmetyk naturalny czy syntetyczny? Który wybrać?

Kosmetyki naturalne mają wiele zalet, które czynią je lepszymi od syntetycznych. O tym, dlaczego warto wybierać właśnie te, przeczytacie poniżej.

Mniejsze ryzyko uczuleń

Kosmetyki naturalne powodują znacznie mniej uczuleń i niepożądanych reakcji alergicznych. Dzieje się tak, ponieważ składniki w dużej mierze pochodzą z roślin pozyskiwanych z certyfikowanych upraw, a nawet „dzikich” zbiorów. Mniejsza ilość składników pozwala również na łatwiejszą identyfikację i eliminację uczulających składników w przyszłości.

Uniwersalność zastosowań

Kosmetyki na bazie wyciągów roślinnych najczęściej dedykowane są do jednego rodzaju skóry. Mogą być z powodzeniem wykorzystywane do pielęgnacji całego ciała, nie tylko wybranych jego partii. Jeden kosmetyk może być używany do mycia ciała, ale i włosów. Takie połączenie rzadko oferują inne preparaty.

Skuteczność działania

Naturalne składniki znacznie lepiej, niż syntetyczne odpowiedniki, radzą sobie z problemami skóry. Rzeczywiście leczą, a nie maskują objawy. Bogactwo substancji czynnych biologicznie sprawia, że skóra zostaje pobudzona do regeneracji. Proces ten wymaga dłuższego stosowania tego samego kosmetyku, ale jest zdecydowanie skuteczniejszy, niż silikonowe wypełnienia powstające jako stosowanie zwykłych kremów.

Kosmetyki naturalne są zazwyczaj droższe. Wynika to z konieczności pozyskania roślin pochodzących z ekologicznych upraw, czy też ręcznych zbiorów. Tym niemniej korzyści płynące z ich zastosowania są warte ich ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *